Hot Line: 0907 777 748 od 8.00 do 20.00 hod.

Digitálna televízia

HD KABEL 

HD KABEL je interaktívna televízia s najširšou ponukou HD kanálov. Je šírená prostredníctvom Optickej siete spolu so službou Internet (IPTV). Základom HD KABEL je kvalitný digitálny obraz, ktorý je podstatne kvalitnejší/ostrejší ako služby bežne dostupné cez káblové, terestriálne a satelitné vysielanie. Takto kvalitný digitálny obraz určite umocní zážitok pri pozeraní Vášho obľúbeného programu. Zárukou kvality obrazu je fakt, že signál je šírený priamo od vysielateľa kanálu až po zákazníka bez zmeny kvality vo formáte MPEG2 a MPEG4. Jej kvalita sa dá porovnať s kvalitou DVD a BLU-RAY.

Pre príjem služby televízie HD HABEL je potrebná inštalácia Set-top-boxu, zariadenia slúžiaceho na prevod digitálneho obsahu na televízny signál. Okrem príjmu televízneho vysielania po optickej sieti, set-top-box komunikuje aj so servermi zabezpečujúcimi digitálne interaktívne IPTV služby. Poskytuje tak možnosť zastavenia a pretočenia živého vysielania, umožňuje využívanie až 7 dňového archívu pri vybraných televíznych staniciach a videopožičovňu. Umožňuje takisto príjem veľkého množstva obľúbených Slovenských a Českých rádio staníc.

Set-top-box takto nahrádza 4 zariadenia - satelit, videorekordér, DVD prehrávač a rádio prijímač. Môže to byť Vaše domáce interaktívne mediálne centrum.

Služby, ktoré televízia HD KABEL podporuje:

example2

Elektronický programový sprievodca - EPG:

EPG obsahuje informácie o programoch na týždeň dopredu. Popisy filmov, relácií, herecké obsadenie, obrázky… Vďaka EPG máte vždy prehľad o programe a neprídete o svoje obľúbené relácie. Navyše, kedykoľvek môžete vyvolať zobrazenie informačného panelu, ktorý vás informuje o aktuálnom programe, o čase prebiehajúcej relácie, o aktuálnom čase, o nasledujúcej relácii a o funkciách farebných navigačných tlačidiel diaľkového ovládača.
example2

Pozastavenie sledovaného programu - Pause TV:

Dáva vám možnosť pozastaviť program a neskôr v jeho sledovaní pokračovať, prípadne sa vrátiť na začiatok sledovaného programu a pozerať ho znova. Ide o revolučnú funkciu využiteľnú v každej domácnosti. Vďaka koncepcii našej IPTV je možné vrátiť sa na začiatok sledovanej relácie aj v prípade, že ju nesledujete od začiatku, čo je podstatný rozdiel napr. oproti riešeniu T-Com Magio, alebo Orange Fibernet. Vďaka tomu už viac nie ste obmedzovaní faktom, že televízia umožňuje sledovať iba to, čo je práve vysielané. Pozeráte zaujímavý film a v tom vám zazvoní telefón, ktorý nemôžete odmietnúť? Žiadny problém! Jednoducho film pozastavíte a po ukončení hovoru pokračujete v sledovaní od miesta, kde ste ho zastavili. Poprípade chcete sledovať dve relácie, ktoré sa časovo prelínajú? Jednoducho dopozeráte reláciu na jednom programe, prepnete na druhý, kde je druhá relácia práve vysielaná, presuniete sa na jej začiatok a pozriete si ju celú (funkcia Pause TV je povolená len na určitých programoch).
example2

Nahrávanie - osobný digitálny videorekordér - nPVR:

Prináša možnosť nahratia si zvolenej relácie a neskoršieho prehrávania záznamov. V jednom čase je možné nahrať viac relácií z rôznych programov a nezávisle na zvolenom nahrávaní sledovať v rovnakom čase iný program. Nahrávanie si môžte naplánovať na týždeň dopredu, pričom počas nahrávania nie je nutné mať zapnutý váš STB a TV, nakoľko sú všetky záznamy uchovávané na našich serveroch. Funkcia nPVR sa tým podstatne líši od možností konkurenčných riešení. V základnej ponuke je možné nahrávať 10 hodín záznamu s uchovaním po dobu max. 30 dní. Je možné si dokúpiť až 100 hodín záznamu s uchovaním po dobu 6 mesiacov.
example2

TV archív:

Televízny archív minimálne 15 kanálov s obsahom odvysielaným za posledných 24 hodín zdarma, s možnosťou rozšírenia až na 7 dní.
example2

Rádio:

K dispozícii je niekoľko rozhlasových staníc, ktoré môžete počúvať priamo na vašom televízore, čo predstavuje ďalšiu službu, vďaka ktorej sa z vášho TV prijímača stáva vaše osobné multimediálne centrum. Pri vhodnom zapojení STB a jeho prepojení s audiosústavou je možné používať STB ako prijímač pre rádia bez nutnosti zapnutia TV.
example2

Editácia poradia programov:

Ak ste si zvykli na vlastné zoradenie programov, túto možnosť vám poskytne aj naša TV. Vlastné poradie programov si nastavíte v menu vášho užívateľského rozhrania.
example2

Rodičovský zámok:

HD KABEL vám umožní výber vysielaného obsahu. Zablokovaním vybraných programov, TV kanálov alebo filmov vo videopožičovni podľa vášho uváženia, vytvoríte obsah určený pre malých divákov.

Prevádzkovateľ televízie HD KABEL je Telly CE s.r.o. Programové služby vysielateľa zo zákona sú šírené ako služba verejnosti bezplatne.

Poskytovateľom programových služieb a nositeľom všetkých práv je spoločnosť Telly CE s.r.o. so sídlom Příkop 843/4, 602 00 Brno.

Prihlasovacie meno
Prihlasovacie heslo

Buzulucká 3, 960 01 Zvolen
Tel.: 0907 _777 748
E-mail: info@detronics.sk